Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pohár plemen 2024

Pohár plemen je bezesporu jeden z největších závodů, které co do počtu startujících týmů záchranáři pořádají. Nejinak tomu bylo i tentokrát.


Pohár plemen 2024
Autor: ZBKP | Datum: 19.6.2024 - 00:00 | Zhlédnuto: 352x

Cvičiště Záchranné brigády kynologů Praha, která tuto akci opět pořádala, se v sobotu 15.6.2024 zcela zaplnilo závodníky. Celkem 12 tříčlenných týmů se přijelo utkat v třech kategoriích a to poslušnost, sutinové hledání a plošné hledání.

Složení týmů se oproti loňsku lehce pozměnilo a to nabízelo velmi zajímavou podívanou plnou napětí až do poslední chvíle. Kromě již tradičních zástupců plemen jako jsou Anglický špringršpaněl, Holandský ovčák, Německý ovčák, Bílý švýcarský ovčák, Flat coated retriever, Zlatý retriever a Labradorský retriever letos přibyla plemena: Holandský hrubosrstý ovčák, Louisianský leopardí pes, Knírač velký, Český strakatý pes a Portugalský – Španělský vodní pes. Právě posledně jmenovaný tým díky velmi hezké poslušnosti a bezchybné práci při sutinovém prohledávání připravil perné chvilky pro horké favority závodu.

Speciální práce letos probíhaly ve zcela nové sutině a nově zvolených lesních terénech. Žádný ze závodníků tak neměl výhodu domácího prostředí.

Rozhodčími letošního ročníku byli: Ing. Radka Mašková Poslušná – sutiny, Bc. Petr Katrev – plochy, Jarmila Machulková – poslušnost

Po velmi napínavém průběhu plném krásných výkonů na ploše, sutině i poslušnosti zvítězil tým Holandských hrubosrstých ovčáků ve složení Petra Černá s Charlie Brown Woodenshoe´s, Vlastimil Černý s Bud An Ebo Bonremo Vemsilumpa a Petra Skřivánková s Cona De Lash Bonremo Vemsilumpa.

Druhé místo obsadil tým Zlatých retrieverů ve složení: Martin Chrudimský s Dream Dino Nice Friend, Pavlína Tláskalová s Brayen Kendy Gold a Lucie Šimková s Ivy Krásná Lukrécia.

Třetí místo obhájil tým Flat coated retrieverů ve složení: Lenka Knolová s Hope Amyflatt, Markéta Nováková s Enshine Amyflatt a Petra Svobodová s Ciarra La Bell Natali.

I letos závod probíhal ve velmi pozitivní a přátelské atmosféře. Jediný zádrhel nám připravila obec Libeř. Díky dětskému dni uzavřela centrum obce i přilehlou komunikaci a zkomplikovala tak příjezd k terénům. Závodníci se s tím však vypořádali bez problémů jako správní záchranáři. Vše ostatní už běželo dle časového harmonogramu a na závěr dne jsme se všichni v pořádku sešli při vyhlášení výsledků.

Výsledková listina v příloze - viz výše

Poznámka: Na prvním místě se umístilo družstvo se splněnými limity ve všech třech disciplínách a s nálezy všech osob (i když mělo o pár bodů méně než družstvo na 2.místě, kterému však chyběl nález jedné osoby).

Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, kteří darovali velmi hodnotné ceny pro vítěze i všechny závodníky. Jmenovitě: Vetoquinol, MushGo, Noga Petr- krmení Nature’s Wolf, MSD, WAMP. Velké dík patří i Pražskému arcibiskupství za poskytnuté terény.

Dále moc děkujeme všem pomocníkům, vedoucím terénů, poslušnosti, holkám v kantýně, i administrativní a psychické podpoře  Kristýně Kiliánové. Bez nich by se takové závody konat nemohly.

Fotografie ze závodu ke stažení zde / za foto děkujeme MVDr. Martě Skrejvalové

https://eu.zonerama.com/Darklajka/Album/11613030

https://eu.zonerama.com/realgar/Album/11620903

 

 

 

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
průběžné informace a zpravodajství v události na FB
Zveme vás ke sledování události a hlavně k fandění české reprezentaci - již ve středu se začíná losováním a večer slavnostním zahájením
10.6.2024 19:55

... přejít na aktuality