Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Celostátní svazové poháry a přebory

Svaz záchranných brigád kynologů ČR každoročně pořádá celou řadu závodů v různých stupních obtížnosti či zaměření.

Český pohár ZZP

V kategorii sutin je Český pohár pořádán v úrovni ZZP3 jako nominační závod pro Mistrovství České republiky záchranných psů. Prvních osm účastníků v konečném hodnocení  poháru se tímto umístěním kvalifikuje do finále Mistrovství ČR.

Mistrovství ČR

Ve finále Mistrovství České republiky záchranných psů startuje každoročně šestnáct psovodů, kteří se do závodu kvalifikovali některou ze dvou možností. Možnost přímého startu má prvních osm účastníků z předešlého ročníku mistrovství. Druhou polovinu účastníků tvoří prvních osm účastníků z konečného pořadí v ČP ZZP, konaném jeden měsíc před mistrovstvím.

Český pohár ZLP

V kategorii lavinových prací je Český pohár lavinových psů pořádán v obtížnostním stupni ZLP3.  Je tedy každoročně nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru lavinových psů ČR".

Český pohár ZVP

V kategorii vodních záchranných prací je Český pohár vodních záchranářů pořádán v obtížnostním stupni ZVP3.  Je tedy nejvyšší soutěží ve vodních pracích v kalendářním roce, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru vodních prací ČR".

Český pohár ZTV

V kategorii plošných vyhledávacích prací je Český pohár terénního vyhledávání pořádán v obtížnostním stupni ZTV3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru plošných prací ČR".

Český pohár ZZS

V kategorii stopařských prací je Český pohár záchranného stopování pořádán v obtížnostním stupni ZZS3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru stopařských prací ČR".

Bohemia Cup

Kvalifikační pohárové soutěže Bohemia Cup jsou pořádány v jednotlivých výcvikových směrech. Probíhají podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R v kategoriích RH-TB (sutiny), RH-FLB (plochy), RH-WB (vodní práce) a RH-FB (stopy). Pro kvalifikaci na mistrovství světa je nutný start ve zvolené kategorii s výsledným umístěním ve známce "velmi dobrá".

Intercup Humanity

Tato jediná mezinárodní soutěž v ČR navazuje na soutěže Bohemia Cup jako druhé kvalifikační kolo pro mistrovství světa. Na rozdíl od specializovaných Bohemia Cupů probíhá souběžně ve všech čtyřech výcvikových směrech (RH-TB, RH-FLB, RH-WB, RH-FB) a je rovněž nominačním startem pro mistrovství světa.

Mistrovství světa

Každá organizace IRO se statutem řádného člena má do mistrovství světa právo nominace svých členů podle regulí vyhlášených předsednictvem IRO. Nominaci SZBK ČR sestavuje prezidium na základě souhrnu výsledků kvalifikačních soutěží Bohemia Cup a Intercup Humanity.

Junior Cup

Přebor mladých kynologů se koná podle zkoušky RHE (varianta T) mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Jediným omezením pro účast v této juniorské soutěži je věk do 18 let včetně dosažení v roce startu. Dolní věková hranice není stanovena, účast není omezena členstvím ve svazu ani osobním vlastnictvím psa.

Pohár prezidenta

Pohárová soutěž probíhající tradičně v sídle prezidenta svazu v Žatci je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZZP3, která je kvalifikačně pro členy svazu jednou z nejdůležitějších zkoušek. Podle této zkoušky se konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZZP a Pohár prezidenta.

Šumavský pohár

Tato pohárová soutěž probíhá tradičně na Šumavě a je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZLP3. Podle této zkoušky se v rámci svazu konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZLP a Šumavský pohár.

Memoriály P.Staňka a O.Dvoroka

Memoriály obou bývalých významných členů svazu, výkonných funkcionářů a rozhodčích jsou nejen vítanou příležitostí k setkání účastníků z celé republiky při kvalitní soutěži, ale především vyjádřením hluboké úcty k jejich dřívější práci pro Svaz záchranných brigád kynologů.


28.9. - 28.9.2020 - Hluboká nad Vltavou
Pohár města Hluboká n. Vlt.
3.10. - 3.10.2020 - Chomutov - Březenecká
Zkoušky NZŘ
4.10. - 4.10.2020 - Vysoká Libeň 45, 277 38 Mělnické Vtelno
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Hradec Králové
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Spáleniště
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Obalovna
Zkoušky NZŘ
28.9. - 28.9.2020 - Hluboká nad Vltavou
Pohár města Hluboká n. Vlt.
3.10. - 3.10.2020 - Chomutov - Březenecká
Zkoušky NZŘ
4.10. - 4.10.2020 - Vysoká Libeň 45, 277 38 Mělnické Vtelno
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Hradec Králové
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Spáleniště
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Obalovna
Zkoušky NZŘ
10.10. - 10.10.2020 - Spáleniště
Zkoušky NZŘ
Plán akcí
Aktuální informace

Přidány akce pro rok 2019

Do plánu akcí byly přidány celorepublikové akce pro rok 2019

Změny NZŘ SZBK ČR

Na základě usnesení 20. Sjezdu SZBK ČR jsou od 1.7.2016 provedeny následující změny ve Zkušebním řádu SZBK ČR:

Nový výcvikář IRO

V pátek 20.5.2016 se konal v Mnichově mimořádný sjezd IRO, kde se volilo jeho nové vedení. Jako první Čech v nejvyšším vedení IRO se stal Daniel Sedlák, který byl zvolen do funkce výcvikáře.

Povinnost kontroly

Všichni vedoucí brigád jsou povinni do konce měsíce února provést důkladnou kontrolu členské základny a zaplacených členských příspěvků. Osobně ručí za to, že odevzdané soupisky jsou v souladu s elektronickou evidencí na stránkách SZBK.

Návrh znění NZŘ

k projednání na Sjezdu SZBK ČR 30.4.2016

Čestní členové

Plénum SZBK ČR na svém zasedání 9.1.2016 udělilo tituly čestného členství čtyřem zasloužilým psovodům Svazu záchranných brigád kynologů Jaroslavu Flíčkovi (JČZBK), Mileně Kubové (JČZBK), Jaroslavu Strouhalovi (ZBK PK) a Janu Pokornému (ZBK JMK). Blahopřejeme!

... přejít na aktuality